Ohana gdzie na urlop z dziećmi

RODZINA GOTUJE (24-27.09.)

Zapraszamy na pożegnanie lata na Podlasie, do Zagrody Kuwasy, absolutnie klimatycznego miejsca, w którym relaks robi się sam. W gratisie dorzucamy bezkresne zielone przestrzenie Biebrzańskiego Parku Narodowego :)

Formuła wyjazdu RODZINA GOTUJE to połączenie rodzinnego wypoczynku z warsztatami kulinarnymi dla dorosłych oraz zabaw i ruchu na świeżym powietrzu dla dzieci pod okiem opiekuna, w miejscu idealnie do tego stworzonym.

CZY TO DLA MNIE?

Jeśli:

>> chcesz zamknąć szczelnie w słoiki smaki lata, by później w jesienno-zimowe wieczory delektować się własnoręcznie przygotowaną eksplozją smaków dodaną np. do herbaty, w postaci imbirowo-kurkumowego mix-u czy dżemu z dyni i cytrusów

>> chcesz zdobyć nowe umiejętności pod okiem szefowej kuchni Zagrody Kuwasy i jej załogi

>> chcesz po prostu odpocząć w otoczeniu przyrody, ciekawych ludzi i pysznego jedzenia (oj pysznego!)

>> masz dzieci, które lubią spędzać czas w towarzystwie innych dzieci na kreatywnych zabawach pod okiem opiekuna

>> kochasz ciepło kominka i dobrą energię drewnianych wnętrz, wolisz koncert żab i ptaków od dyskoteki, cieszy Cię kontakt z końmi, psami i innymi zwierzakami, lubisz smak domowego dżemu z wiśni, prawdziwego miodu i wędlin własnego wyrobu (także tych wege!)
Ten wyjazd zdecydowanie jest dla Ciebie!

Zabierz męża, ukochaną, brata, siostrę, przyjaciółkę, rodzinę, przyjaciół, ciocię, kuzynów, no i oczywiście swoje lub czyjeś dzieci, i DOŁĄCZ DO OHANY!

Nie masz dzieci – nie szkodzi! Również możesz do nas dołączyć :)

» KIEDY WYJEŻDŻAMY?

» GDZIE BĘDZIEMY MIESZKAĆ?

W cudownej Zagrodzie Kuwasy, gdzie do dyspozycji mamy 2, 3 lub 4-osobowe pokoje z łazienkami. Na miejscu są też dostępne łóżeczka turystyczne, wanienki i inne gadżety dla mniejszych dzieci.

Po więcej informacji i zdjęć (koniecznie!) zajrzyj tu: http://www.zagrodakuwasy.pl/  albo na zdjęcia pod opisem wyjazdu

» CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

Ten akapit mógłby być baaardzo długi… bo Zagroda Kuwasy pysznym jedzeniem stoi. Warzywa i owoce z pobliskich sadów, własne wędliny, pasztety i samodzielnie wypiekane chleby, ręcznie robione przetwory, dżemy, soki, to coś, co sprawia że momentami można poczuć się jak Jaś i Małgosia…ale tym razem to bajka z happy end-em! ;)

Śniadanie w formie obfitego bufetu, dwudaniowy obiad z deserem, kolacja i nieograniczony dostęp do wody, kawy i herbaty.

Mięso czy wege –  o wybraną opcję zapytamy Cię przy rezerwacji.

Masz alergie pokarmowe? To również weźmiemy pod uwagę.

 

» CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

Możesz oddać się kulinarnej pasji pod okiem doświadczonej szefowej kuchni i własnymi rękoma stworzyć takie cuda jak lutenica czy dżem z dyni i cytrusów, po prostu odpoczywać lub korzystać z lokalnych atrakcji (a jest ich sporo)!

 

WARSZTATY KULINARNE DLA RODZICÓW 

W czasie wyjazdu odbędą się przynajmniej dwie dwugodzinne sesje w kuchni, podczas których w ruch pójdą noże, deski, blendery i mnóstwo smakowitych rzeczy z ogródka Zagrody Kuwasy bądź zaprzyjaźnionych miejsc w okolicy.

Podczas warsztatów przygotujecie:

>> POWIDŁA CZEKOLADOWE, zwane inaczej ,,zdrową nutellą”, składające się ze śliwek i kakao oraz niedużej ilości cukru. Każdy uczestnik warsztatu przygotuje i otrzyma do domu 2 słoiki tego cuda :)

>> DŻEM Z DYNI I CYTRUSÓW: sezonowy „jesienny” dżem z dyni, z lekką goryczką jak angielska pomarańczowa konfitura. Każdy zabierze ze sobą do domu 2 słoiki 330ml.

>> super zdrowy ZAKWAS BURACZANY: zakwas, który zabierzecie ze sobą zostanie przygotowany wcześniej przez załogę kuchni Zagrody Kuwasy, ale w trakcie warsztatów otrzymacie instrukcję, w jaki sposób zrobić go samemu. W ramach warsztatów – słój 900 ml na osobę.

>> MIX IMBIROWO-KURKUMOWY, który jest doskonałym dodatkiem do herbaty i wody – zwłaszcza w dłuugie zimowe wieczory. Każdy z uczestników zabierze ze sobą słoik 330 ml.

>> LUTENICĘ: bardzo smaczny, słodkawy bałkański sos z pieczonej papryki i cukinii z dodatkiem cebuli. Do walizki na drogę zabierzecie po 2 słoiki 330 ml ;)

W czasie warsztatów kulinarnych dzieci mają swoje zajęcia.

Warsztaty z założenia są dla dorosłych, ale dopuszczamy możliwość wzięcia w nich udziału przez dzieci powyżej 12 roku życia.
ZAJĘCIA DLA DZIECI

Dzieci na Ohanowych wyjazdach robią to, co lubią najbardziej, czyli spędzają czas w gronie innych dzieci :) Oczywiście pod okiem dorosłego towarzysza zabaw, który zainspiruje, podrzuci pomysł na fajną plastyczną czy ruchową zabawę, poczyta książkę i przytuli, kiedy zajdzie tak potrzeba :)

Z doświadczenia wiemy, jak bardzo to co robimy my dorośli, inspiruje nasze dzieci, także na tym wyjeździe przygotowaliśmy także najmłodszym możliwość spróbowania swoich sił w gotowaniu. Jedne zajęcia dzieci spędzą przygotowując coś wspólnie w Zagrodowej kuchni :) Będzie wesoło, i uprzedzamy, że pewnie trochę się pobrudzimy ;)

W zajęciach na wyjeździe mogą wziąć udział dzieci już od 2 roku życia.
Jeśli chcesz, by dołączyło do nas młodsze dziecko daj znać przy rezerwacji.

ATRAKCJE DODATKOWE

>> spotkanie z lokalnym fotografem, który opowie o swojej pracy, jaką jest dokumentacja nadbiebrzańskiej fauny i flory

>> kolacja przy ognisku

>> wieczorne kino dla małych i dużych


ATRAKCJE DODATKOWO PŁATNE (DLA CHĘTNYCH)

>> Jazda konna z instruktorem dla początkujących i zaawansowanych

Na terenie Zagrody mieszka kilka koni, na których pod okiem instruktorki można rozpocząc jeździecką przygodę, lub jeśli ktoś jest już bardziej zaawansowany – pojechać w teren.

 

>> Wycieczka z przewodnikiem do rezerwatu Czerwone Bagno-Grzędy
Jeśli zbierze się grupa min. 10 zainteresowanych osób, w sobotni poranek wyruszymy na kameralną wycieczkę pod nazwą „Świt na bagnach”. Pobudkę przed świtem zrekompensuje Wam niezapomniany widok na Wilczej Górze i odgłosy budzącej się do życia przyrody w samym sercu rezerwatu Czerwone Bagno – Grzędy. Do przejścia będzie trasa ok. 3 km łatwym szlakiem. W drodze powrotnej odwiedzimy żeremia bobrów, leśne barcie i obejrzymy tropy dzikich zwierząt, w tym wilków.

Czas trwania wycieczki to ok. 3-4 godziny.

Koszt wycieczki: 35zł osoba dorosła, 23zł dziecko do 7 roku życia (cena zawiera już bilet wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego)

 

>> Masaże klasyczne i aromaterapeutyczne

Na miejscu możecie oddać się w ręcę profesjonalnych fizjoterapeutek i zrelaksować przy dźwiękach dochodzącej zza okna podlaskiej przyrody :)

Masaż całościowy (1h): 120zł

Masaż częściowy (1/2h): 60zł1

24.09. CZWARTEK

Od godz.14:00 – przyjazd i zakwaterowanie
15:00 – obiad (dla tych, których obiad ominie, bo przyjadą w czwartek dopiero po pracy,
możliwe jest przedłużenie pobytu o obiad w niedzielę)
17:00-19:00 – zajęcia dla dzieci (rodzice mają czas wolny:)
19:00 –  kolacja
20:00 – spotkanie z lokalnym fotografem i pokaz slajdów przyrodniczych

2

25.09. PIĄTEK

8:00 – przebieżka ścieżką biegową (dla chętnych!)
9:00 –  śniadanie
10:30-12:30 –  warsztaty kulinarne dla dorosłych/ zajęcia dla dzieci
13:30 –  obiad
14:00 – 17:00 – czas na wspólne spacery, rowery, planszówki, słodkie nicnierobienie lub po prostu bycie razem
17:00-18:30 – warsztaty kulinarne dla dzieci (rodzice mają czas wolny)
19:00 – kolacja przy ognisku

3

26.09. SOBOTA

5:30/6:00 – 10:30 –  DLA CHĘTNYCH – „Świt na bagnach” – wycieczka z przewodnikiem do rezerwatu Czerwone Bagno-Grzędy. Na wycieczkę otrzymacie torby z prowiantem :)

9:00 – śniadanie dla osób nie jadących na wycieczkę
11:00 – 13:00 – warsztaty kulinarne dla dorosłych/ zajęcia dla dzieci
13:30 – obiad
14:00 – 17:00 – rodzinny czas wolny
17:00 – 19:00 – zajęcia dla dzieci (rodzice mają czas wolny)
19:00 – kolacja
20:00 – wieczór bajkowo-filmowy

4

27.09. NIEDZIELA

9:00 – śniadanie
Po śniadaniu odbiór przygotowanych własnoręcznie przetworów.
10:00 – 14:00 – czas na spacery, rowery, jazdy konne, książkę czy rozmowy przy kominku
do godz. 14:00 – wykwaterowanie z pokoi i powrót do domu

» LOKALNE ATRAKCJE

>> zwierzęta: konie, kozy, psy i koty
>> plac zabaw
>> Biebrzański Park Narodowy
>> rezerwat Czerwone Bagno

» KTO O WAS ZADBA

>> Daria z rodziną – organizatorka i opiekunka wyjazdu, sprawczyni całego zamieszania :)
Na co dzień jeździ po Polsce i odwiedza najodleglejsze jej zakamarki. Odkrywa miejsca, w których każda chwila staje się niezapomnianą. Zafascynowana ludźmi – tych najfajniejszych zaprasza do współtworzenia wyjazdów. Wielbicielka spędzania czasu aktywnie i na powietrzu, czym wraz z mężem zaraża ich dwóch synów, lat 4 i 6.

>> Pani Agnieszka gospodarz Zagrody Kuwasy – absolutnie cudowna osoba, która zaprasza w miejsce, które postawiła w jedynym słusznym miejscu, nadała mu tradycyjny, podlaski sznyt, zaprosiła fajnych ludzi i zwierzęta.

>> załoga kuchni Zagrody Kuwasy pod batutą Pani Wiesi – mistrzowie slow food, których celem jest doprowadzenie Waszych żołądków do gastronomicznego błogostanu.

Co ważne, o kuchni wiedzą naprawdę sporo, wciąż się szkolą i nie mają potrzeby trzymać tego wszystkiego tylko dla siebie.

 

» CENA WYJAZDU

 • Cena za osobę
  1110zł osoba dorosła z warsztatami kulinarnymi, 940zł osoba dorosła bez warsztatów
 • Cena za dziecko
  870zł pierwsze dziecko w wieku 2-12 lat, każde kolejne dziecko w wieku 2-12 lat 770zł
 • Cena za zwierzę
  35zł/ dobę
 • Opłaty dodatkowe
  do 2 roku życia bez opłat pod warunkiem braku dodatkowych świadczeń, 120zł łóżeczko z pościelą na cały pobyt. Dopłata do pokoju 1-osobowego: 200zł/pobyt.

Dodatkowe informacje

By zarezerwować miejsce na wyjeździe napisz do nas na biuro@ohanatravel.pl, lub zadzwoń: +48 605 158 558.

Przy rezerwacji wyjazdu do 31 marca zniżka 50zł/osobę.

Potwierdzeniem rezerwacji jest akceptacja umowy i wpłata zadatku w wysokości 30% ceny wyjazdu. Płatność pozostałej kwoty następuje do 15.09.2020. W przypadku rezygnacji z wyjazdu do 21.09. zwracamy wartość wpłaty przekraczajacą zadatek.

WAŻNE: Bezpieczeństwo uczestników jest dla nas bardzo ważne, także podejmujemy wszelkie niezbędne kroki w celu jego zapewnienia. Ze względu na COVID-19 wyjazdy są kameralne i może w nich wziąć udział tylko kilka rodzin. Wszelkie zajęcia będą odbywać się na zewnątrz, co daje możliwość zachowania odpowiednego dystansu. Jeżeli obostrzenia związane z COVID-19 nie pozwolą na przeprowadzenie wyjazdu w wybranym terminie zwrócimy Wam całą wpłaconą kwotę lub zaproponujemy inny termin.

 


Minimalna liczba rodzin wymaganych, by wyjazd się odbył: 10.

O ewentualnym odwołaniu wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń powiadomimy Cię min. 14 dni przed datą wyjazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany osób prowadzących zajęcia oraz do zmiany programu wyjazdu.

Masz pytania – zadzwoń! Chętnie odpowiemy na każde z nich :)
A później DOŁĄCZ DO NASZEJ OHANY! :)

» GALERIA

You don't have permission to register