Image Alt

RODZINA SIĘ WSPINA (25-29.08.)

» KIEDY WYJEŻDŻAMY?

 • Data rozpoczęcia
  2020-08-25
 • Data zakończenia
  2020-08-29
 • Liczba dni
  » 5 dni (3-4 dni urlopu)
 • Kategorie

» GDZIE BĘDZIEMY MIESZKAĆ?

Podczas tego wyjazdu zamieszkamysię w gospodarstwie agroturystycznym pod Krakowem, zwanym przez wszystkich Brandysówką od nazwiska jego właściciela. Do naszej dyspozycji jest 7 pokoi 2-8 osobowych oraz sala kominkowa, a także bezkresne przestrzenie wokół Brandysówki. Obiekt działa na zasadzie schroniska, także kto był w harcerstwie, na pewno z rozrzewieniem przypomni sobie harcerskie wyjazdy :) Łazienki są wspólne i znajdują się na korytarzach, tuż obok pokoi, zarówno na parterze, jak i na piętrze.

 

“Na klimat tego miejsca składa się bajkowy krajobraz zamknięty między zboczami doliny, dźwięk płynącego zaraz obok potoku z szumem pobliskiego wodospadu, czy wreszcie harmonia zapachów leśnej głuszy skontrastowana wonią pieczonych w ognisku kiełbasek…”. Po pobycie w Brandysówce w pełni się pod powyższym zdaniem podpisujemy.

 

Więcej informacji o Brandysówce znajdziecie tu: https://dolinabedkowska.pl/

 

» CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

Właściciele Brandysówki sami odpowiadają za przyrządzane potrawy. W okolicy słyną z ręcznie robionych pierogów, bigosu i świeżo mielonej kawy, która wraz z drożdżowym ciastem jest zestawem obowiązkowym przed wyjściem w skałki.

 

O nasze brzuchy właściciele zadbają serwując śniadania i obfite obiadokolacje, ale gdyby ktoś potrzebował wzmocnić się w ciągu dnia, jest możliwość rozłożenia obiadokolacji na zupę ok. południa i drugie danie serwowane w godzinach popołudniowych.

» CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

Dni zamierzamy spędzać aktywnie rozpoczynając od porządnego śniadania, by mieć siły na wspinanie czy trekking np. w Ojcowskim Parku Narodowym. Wraz z upływem dnia planujemy gładkie przejście do popołudniowego chill out’u na terenie wokół Brandysówki, kończąc na wieczornym ognisku i pełnym relaksie.

 

ZAJĘCIA WSPINACZKI

Na wyjeździe macie możliwość wzięcia udziału w zajęciach ze wspinaczki prowadzonych przez pasjonatów, którzy wspinaczką żyją. Oprócz pasji posiadają też spore doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje.

 

Zajęcia ze wspinaczki odbędą się w okolicy miejsca, w którym zamieszkamy. Skałki, na które będziemy się wspinać są w zasięgu kilku kilometrów wokół Brandysówki. Zajęcia są przeznaczone dla każdego, zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy już rozpoczęli swoją przygodę ze wspinaczką. Na skałki zapraszamy dzieci już od 3 roku życia.

 

O nic nie musicie się martwić – cały niezbędny, atestowany sprzęt wspinaczkowy będzie w pełni zapewniony.

wspinaczka skałkowa dla dzieci

 

PROGRAM WYJAZDU:1

DZIEŃ 1 (25.08. WTOREK)

Od godz.11:00 –  przyjazd do Brandysówki i zakwaterowanie
13:00 – 16:00 – pierwsze zajęcia dla dzieci/ czas wolny dla dorosłych
16:30 –  obiadokolacja
19:30 – wspólne ognisko i integracja

2

DZIEŃ 2 (26.08. ŚRODA)

9:00 – śniadanie
10:30 – 14:30 –  zajęcia ze wspinaczki/ zajęcia dla dzieci
15:00 – 17:00 –  czas wolny
17:00 –  obiadokolacja
17:30 – 20:00 – czas wolny
20:00 – wieczorne kino plenerowe

3

DZIEŃ 3 (27.08. CZWARTEK)

9:00 –  śniadanie
10:00 – 14:00 – zajęcia dla dzieci/ czas wolny dla dorosłych
14:00 – 17:00 –  rodzinny czas razem (podpowiemy gdzie możecie się wybrać w zaelżności od wieku dzieci)
17:00 – obiadokolacja
17:30 – 19:30 – czas wolny
19:30 – wieczór gier

4

DZIEŃ 4 (28.08. PIĄTEK)

9:00 –  śniadanie
10:30 -14:30 – wspólne wyjście do Jaskini Nietoperzowej/ zajęcia ze wspinaczki
14:30 – 16:00 –  czas wolny
16:30 – obiadokolacja
17:30 – 19:30 – zajęcia dla dzieci/ czas wolny dla dorosłych
20:00 – pożegnalne ognisko

5

DZIEŃ 5 (29.08. SOBOTA)

9:00 – śniadanie

do godz. 11:00 – pożegnanie i wykwaterowanie z pokoi

 

Jeśli w dzień wyjazdu nie będzie nowych gości istnieje możliwość późniejszego wykwaterowania.

» LOKALNE ATRAKCJE

Dolina Będkowska to NAJWIĘKSZA, a być może i najpiękniejsza z dolin Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Posiada unikalne walory estetyczno-krajobrazowe (skałki wapienne, rzeka, lasy, łąki, wodospad, jaskinie), przyrodnicze, geologiczne, a także historyczne. Przebiegają przez nią szlaki turystyki pieszej, rowerowej oraz edukacyjnej (Jaskiniowa Dolina, Małopolski Szlak Geoturstyczny, Szlak Warowni Jurajskich).

 

Dolina i Brandysówka powiązane są z początkami polskiego taternictwa. To tutaj, już od lat 20. ubiegłego wieku, trenowali prekursorzy wspinaczki skałkowej (grupa “Pokutników”), korzystając często z gościny ówczesnych gospodarzy Brandysówki. Od tamtego czasu kolejne pokolenia wspinaczy odwiedzają rejon Doliny Będkowskiej.

 

Okolica to przede wszystkim Jurajskie skały:
– Sokolica (najwyższa skała Jury)
– Dupa Słonia (wyjątkowo popularna wśród wspianczy)
– Iglica i Cmentarzysko
– Brandysowa Skała
– Czarcie Wrota i wiele innych

Poza tym:
– mnóstwo dróg wspinaczkowych
– wodospad Szum
– rzeka Będkówka i jej wywierzysko
– łowisko wędkarskie
– Jaskinia Nietoperzowa, do której Was zabierzemy
– Jaskinia Łabajowa, Bezsenna i Dziewicza
– Brandysówkowe zwierzaki: koń Piorun i osioł Victor :)

 

W Ohanie stawiamy na doświadczanie różnych rzeczy i cieszenie oczu pięknymi krajobrazami, i tu Brandysówka stanowi świetną bazę wypadową.

Oto niektóre z nich:

– Ojcowski Park Narodowy (10km)

– podkrakowskie dolinki: Kobylańska, Kluczwody, Bolechowicka, Szklarki, Racławki, Eliaszówki

– jaskinie: Wierzchowska Górna (9km), Mamutowa (8km), Ciemna (9km), Grota Łokietka (8km)

– zamki: w Pieskowej Skale (17km), ruiny zamku w Ojcowie (14km), Korzkiew (19km), Tenczyn (25km), Rabsztyn (25km), Ogrodzieniec (45km), Będzin (55km), Bobolice (70km)

– Pustynia Błędowska (30km)

 

» KTO O WAS ZADBA

>> Daria z rodziną – organizatorka i opiekunka wyjazdu, sprawczyni całego zamieszania :)
Na co dzień jeździ po Polsce i odwiedza najodleglejsze jej zakamarki. Odkrywa miejsca, w których każda chwila staje się niezapomnianą. Zafascynowana ludźmi – tych najfajniejszych zaprasza do współtworzenia wyjazdów. Wielbicielka spędzania czasu aktywnie i na powietrzu, czym wraz z mężem zaraża ich dwóch synów, lat 4 i 6.

 

 

ORAZ:

>> Andrzej i Wanda Brandys – gospodarze Brandysówki – osoby, którzy w swoim miejscu na ziemi ugościli i nakarmili już tysiące wspinaczy.

 

>> W skałkach pieczę nad wami obejmą instruktorzy wspinaczki skałkowej z wieloletnim doświadczeniem, dla których skały to chleb poszedni, i nie jedne zęby na nich zjedli ;)

 

>> Opiekę nad dziećmi sprawować będzie Alicja Sołtysiak – pedagożka, animatorka i instruktorka jogi dla dzieci. Koordynatorka warsztatów edukacyjno-artystycznych dla szkół i przedszkoli. Współtwórczyni Projektu Ferajna, który stworzony został z myślą o rozwijaniu pasji i zainteresowań dzieci, stawiający na edukację poprzez zabawę i angażowanie najmłodszych w aktywne sposoby poznawania siebie i otaczającego je świata. Na co dzień łączy zawód z pasją, ucząc dzieci jogi i prowadząc kreatywne zajęcia ruchowe, muzyczne oraz organizując i animując wydarzenia o charakterze edukacyjno-społecznym.

Na wyjazd nie zabieramy ze sobą zabawek, jedynie pare przydatnych gadżetów. Wspólnie znajdziemy patyki, kamienie, poszukamy leśnych skarbów, pobiegamy po łąkach. Zajęcia zaplanowane są na zewnątrz, także nie zapomnijcie zabrać kaloszy i rzeczy, które moga się pobrudzić :) 

 

 

» CENA WYJAZDU

 • Cena za osobę
  1090zł osoba dorosła z zajęciami wspinaczki, 890zł osoba dorosła bez zajęć wspinaczki
 • Cena za dziecko
  840zł dziecko w wieku 3-12 lat, dziecko do 3 roku życia bez opłat pod warunkiem braku dodatkowych świadczeń
 • Cena za zwierzę
  Jeśli chcesz zabrać swojego zwierzaka daj nam znać.

Dodatkowe informacje

 

CENA OBEJMUJE: 4 noclegi w Brandysówce, pełne wyżywienie (4 śniadania, 4 obiadokolacje),  zajęcia w skałkach pod okiem doświadczonych intruktorów, zajęcia dla dzieci, zawarte w opisie wyjazdu zajęcia dodatkowe oraz bilety wstępu do Jaskini Nietoperzowej, stałą opiekę organizatora, ubezpieczenie NNW.

 

CENA NIE OBEJMUJE: dojazdu na miejsce pobytu oraz powrotu.

 

W celu rezerwacji miejsca napisz do nas na biuro@ohanatravel.pl, lub zadzwoń: +48 605 158 558.
W celu potwierdzenia rezerwacji należy wpłacić zadatek w wysokości 30% ceny wyjazdu.

 

Dane do przelewu:
Daria Szychta OHANA aktywne wyjazdy rodzinne
Nr konta: 90 1050 1520 1000 0097 2480 4241 (ING Bank Śląski)

Pozostałą część kwoty należy wpłacić do 31.07.2020.


WAŻNE: Bezpieczeństwo uczestników jest dla nas bardzo ważne, także podejmujemy wszelkie niezbędne kroki w celu jego zapewnienia. Ze względu na COVID-19 wyjazdy są kameralne i może w nich wziąć udział tylko kilka rodzin. Wszelkie zajęcia będą odbywać się na zewnątrz, co daje możliwość zachowania odpowiednego dystansu. Jeżeli obostrzenia związane z COVID-19 nie pozwolą na przeprowadzenie wyjazdu w wybranym terminie zwrócimy Wam całą wpłaconą kwotę lub zaproponujemy inny termin.

 

Minimalna liczba rodzin wymaganych, by wyjazd się odbył: 4.

 

O ewentualnym odwołaniu wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń powiadomimy Cię min. 10 dni przed datą wyjazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany osób prowadzących zajęcia oraz do zmiany programu wyjazdu.

 

Masz pytania – 605 158 558 – zadzwoń! Chętnie odpowiemy na każde z nich :)
I oczywiście DOŁĄCZ DO NASZEJ OHANY! :)

» GALERIA

You don't have permission to register