Ohana wczasy dla rodzin z dziećmi wspinaczka

RODZINA SIĘ WSPINA (w Dolinie Będkowskiej)

» KIEDY WYJEŻDŻAMY?

 • Data rozpoczęcia
  2020-06-11
 • Data zakończenia
  2020-06-14
 • Liczba dni
  » 4 dni (długi weekend, 1 dzień urlopu)
 • Kategorie

» GDZIE BĘDZIEMY MIESZKAĆ?

Podczas tego wyjazdu zakwaterujemy się w gospodarstwie agroturystycznym pod Krakowem, zwanym przez wszystkich Brandysówką od nazwiska jego właściciela. Do naszej dyspozycji jest 7 pokoi dla 2-8 osób oraz sala kominkowa, a także bezkresne przestrzenie wokół Brandysówki. Obiekt działa na zasadzie schroniska, także kto był w harcerstwie, na pewno z rozrzewieniem przypomni sobie harcerskie wyjazdy :) Łazienki są wspólne i znajdują się na korytarzach, tuż obok pokoi, zarówno na parterze, jak i na piętrze.

 

Na klimat tego miejsca składa się bajkowy krajobraz zamknięty między zboczami doliny, dźwięk płynącego zaraz obok potoku z szumem pobliskiego wodospadu, czy wreszcie harmonia zapachów leśnej głuszy skontrastowana wonią pieczonych w ognisku kiełbasek…

 

Więcej informacji o Brandysówce znajdziecie tu: https://dolinabedkowska.pl/

 

» CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

Właściciele Brandysówki sami odpowiadają za przyrządzane potrawy. W okolicy słyną z ręcznie robionych pierogów, bigosu i świeżo mielonej kawy, która wraz z drożdżowym ciastem jest zestawem obowiązkowym przed wyjściem w skałki.

O nasze brzuchy właściciele zadbają serwując śniadania i obiadokolacje, zaś na dzieci w porze południowej czekać będzie także pyszna domowa zupa.

» CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

Dni zamierzamy spędzać aktywnie, rozpoczynając od porządnego śniadania i kilkugodzinnych zajęć w skałach, by później wraz z upływem dnia przejść gładko do popołudniowego chill out’u na terenie wokół Brandysówki, kończąc na wieczornym ognisku i pełnym relaksie.

 

WSPINACZKA DLA RODZICÓW
Główną aktywnością wyjazdu są zajęcia ze wspinaczki prowadzone przez pasjonatów, którzy wspinaczką żyją. Oprócz pasji posiadają też spore doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje.

 

Zajęcia ze wspinaczki odbędą się w okolicy miejsca, w którym zamieszamy. Skałki, na które będziemy się wspinać są w zasięgu naszych nóg. Zajęcia są przeznaczone dla każdego, zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy już rozpoczęli swoją przygodę ze wspinaczką. Na czas zajęć ze wspinaczki dla rodziców dzieci mają swoje zajęcia: w pobliżu skałek, w miejscu pobytu lub w terenie. Dzieci od 3 roku życia mogą także spróbować swych sił na skałkach.

 

O nic nie musicie się martwić – cały niezbędny, atestowany sprzęt wspinaczkowy będzie w pełni zapewniony.1

CZWARTEK 11.06.

Od godz. 14:00 Przyjazd i zakwaterowanie

19:00 – ognisko

2

PIĄTEK 12.06.

8:00 – dla chętnych przebieżka po okolicy
9:00 śniadanie
10:00 – 16:00 – dzieci: zajęcia integracyjne u podnóża skały (w międzyczasie przerwa na zupę)
10:00 – 16:00 dorośli: zajęcia wspinaczkowe w skałach: nauka asekuracji i podstawowa wiedza o wspinaczce

16:00 – 17:30 czas rodzinny
17:30 – 18:30 – obiadokolacja
20:00 – plenerowe kino

3

SOBOTA 13.06.

8:00 – dla chętnych poranny rozruch
9:00 – śniadanie
10:00 – 16:00 – Dzieci: wycieczka wąwozem połączona ze zwiedzaniem Jaskini Nietoperzowej, a po niej stworzymy teatrzyk cieni (przerwa na zupę)
10:00 – 16:00 – Dorośli: Zajęcia wspinaczkowe w skałach.
16:00 – 17:00 – czas rodzinny
17:30 – 18:30 – obiadokolacja
19:00 – Slajdowisko ze zdjęciami z wyjazdu, premiera teatrzyku cieni, planszówki, gitara śpiewy, i to na co tylko będziemy mieć ochotę

4

NIEDZIELA 14.06.

9:00 – śniadanie
do 11:00 – wykwaterowanie
11:15 – spacer na Sokolice i pożegnanie

 

Jeśli nie będzie po nas nowych gości, będzie możliwość późniejszego wymeldowania.

» LOKALNE ATRAKCJE

Dolina Będkowska to NAJWIĘKSZA, a być może i najpiękniejsza z dolin Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Posiada unikalne walory estetyczno-krajobrazowe (skałki wapienne, rzeka, lasy, łąki, wodospad, jaskinie), przyrodnicze, geologiczne, a także historyczne. Przebiegają przez nią szlaki turystyki pieszej, rowerowej oraz edukacyjnej (Jaskiniowa Dolina, Małopolski Szlak Geoturstyczny, Szlak Warowni Jurajskich).

 

Dolina i Brandysówka powiązane są z początkami polskiego taternictwa. To tutaj, już od lat 20. ubiegłego wieku, trenowali prekursorzy wspinaczki skałkowej (grupa “Pokutników”), korzystając często z gościny ówczesnych gospodarzy Brandysówki. Od tamtego czasu kolejne pokolenia wspinaczy odwiedzają rejon Doliny Będkowskiej.

 

Okolica to przede wszystkim Jurajskie skały:
– Sokolica (najwyższa skała Jury)
– Dupa Słonia (wyjątkowo popularna wśród wspianczy)
– Iglica i Cmentarzysko
– Brandysowa Skała
– Czarcie Wrota i wiele innych

Poza tym:
– mnóstwo dróg wspinaczkowych
– wodospad Szum
– rzeka Będkówka i jej wywierzysko
– łowisko wędkarskie
– Jaskinia Nietoperzowa, do której Was zabierzemy
– Jaskinia Łabajowa, Bezsenna i Dziewicza
– Brandysówkowe zwierzaki: koń Piorun i osioł Victor :)

 

W Ohanie stawiamy na doświadczanie różnych rzeczy i cieszenie oczu pięknymi krajobrazami, ale jeśli jesteście fanami zwiedzania to niedaleko znajduje się wiele atrakcji, które można eksplorować wykorzystując Brandysówkę jako bazę operacyjną.

Oto niektóre z nich:

– Ojcowski Park Narodowy (10km)

– podkrakowskie dolinki: Kobylańska, Kluczwody, Bolechowicka, Szklarki, Racławki, Eliaszówki

– jaskinie: Wierzchowska Górna (9km), Mamutowa (8km), Ciemna (9km), Grota Łokietka (8km)

– zamki: w Pieskowej Skale (17km), ruiny zamku w Ojcowie (14km), Korzkiew (19km), Tenczyn (25km), Rabsztyn (25km), Ogrodzieniec (45km), Będzin (55km), Bobolice (70km)

– Pustynia Błędowska (30km)

 

» KTO O WAS ZADBA

>> Daria z rodziną – organizatorka i opiekunka wyjazdu, sprawczyni całego zamieszania :)
Na co dzień jeździ po Polsce i odwiedza najodleglejsze jej zakamarki. Odkrywa miejsca, w których każda chwila staje się niezapomnianą. Zafascynowana ludźmi – tych najfajniejszych zaprasza do współtworzenia wyjazdów. Wielbicielka spędzania czasu aktywnie i na powietrzu, czym wraz z mężem zaraża ich dwóch synów, lat 4 i 6.

 

 

ORAZ:

>> Andrzej i Wanda Brandys – gospodarze Brandysówki – osoby, którzy w swoim miejscu na ziemi ugościli i nakarmili już tysiące wspinaczy.

 

>> Ponieważ to rodzinny wyjazd tworzą go również rodziny!

W skałkach pieczę nad wami obejmie Daniel – instruktor wspinania z 10-letnim doświadczeniem w skałach. Na co dzień prowadzi ścianę wspinaczkową Mobius Studio w Kielcach oraz jest współtwórcą szkoły wspinania TriCamp. W skałach robi 8a, a co to oznacza dowiecie się na miejscu ? Wspinaczką zaraził już wielu, w tym swoich najbliższych – partnerkę Magdę i 6-letniego Antka, któremu na skałkach trudno dorównać. W kolejce do nauki wspinaczki czeka miesięczna córka Matylda :)

 

>> opiekę nad dziećmi sprawować będą dziewczyny z Animatu – zaprawione w boju animatorki, a także instruktorki wspinaczki, które połączyła wspólna pasja. Aktywności na świeżym powietrzu to ich chleb powszedni. W swoich działaniach pokazują dzieciom i młodzieży uroki wspinania oraz uczą doceniać miejsca, które są w zasięgu ich możliwości. Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci zdobywały m.in. na ścieżce harcerskiej przygody, co sprawia że podczas zajęć z dziećmi stawiają ,na prawdziwe aktywności i inspirują do zabawy w zgodzie z naturą. Zajęcia zaplanowane są na zewnątrz, także nie zapomnijcie zabrać kaloszy i rzeczy, które moga się pobrudzić :) 

 

 

» CENA WYJAZDU

 • Cena za osobę
  1040zł osoba dorosła z zajęciami wspinaczki, 660zł osoba dorosła bez zajęć
 • Cena za dziecko
  790zł dziecko w wieku 3-12 lat, 740zł drugie i kolejne dziecko w wieku 3-12 lat, 250zł dziecko do 3 roku życia

Dodatkowe informacje

 

W celu rezerwacji miejsca napisz do nas na biuro@ohanatravel.pl, lub zadzwoń: +48 605 158 558.
W celu potwierdzenia rezerwacji należy wpłacić zadatek w wysokości 30% ceny wyjazdu.

 

Dane do przelewu:
Daria Szychta OHANA aktywne wyjazdy rodzinne
Nr konta: 90 1050 1520 1000 0097 2480 4241 (ING Bank Śląski)

Pozostałą część kwoty należy wpłacić do 31.05.2020.


WAŻNE: Bezpieczeństwo uczestników jest dla nas bardzo ważne, także podejmujemy wszelkie niezbędne kroki w celu jego zapewnienia. Ze względu na COVID-19 wyjazdy są kameralne i może w nich wziąć udział tylko kilka rodzin. Wszelkie zajęcia będą odbywać się na zewnątrz, co daje możliwość zachowania odpowiednego dystansu. Jeżeli obostrzenia związane z COVID-19 nie pozwolą na przeprowadzenie wyjazdu w wybranym terminie zwrócimy Wam całą wpłaconą kwotę lub zaproponujemy inny termin.

 

Minimalna liczba rodzin wymaganych, by wyjazd się odbył: 4.

 

O ewentualnym odwołaniu wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń powiadomimy Cię min. 10 dni przed datą wyjazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany osób prowadzących zajęcia oraz do zmiany programu wyjazdu.

 

Masz pytania – 605 158 558 – zadzwoń! Chętnie odpowiemy na każde z nich :)
I oczywiście DOŁĄCZ DO NASZEJ OHANY! :)

» GALERIA

You don't have permission to register