Wakacje z dziećmi w Chorwacji

WINDSURFING & JOGA W SURFFLOW

Ten kto nas zna choćby trochę, wie, że połączenie słońca, wody i wiatru to totalnie nasza bajka. A jeśli dołożymy do tego fajnych ludzi, pasję i góry w tle, to jest to bajka z tych najfajniejszych, co to ją można czytać bez końca! Ten kto zna mnie trochę lepiej wie, że Chorwację uwielbiam, i z tej miłości trwającej już ponad 25 lat, skończyłam hobbistycznie filologię chorwacką…ale do rzeczy. Przychodzę tu zarazić Was miłością do aktywnego odpoczynku w gronie najbliższych Wam osób!

 

Ohana to projekt skupiający się na Polsce i klimatycznych miejscach położonych w różnych jej zakątkach. Czasami potrzebujemy większej ilości słońca, także w tym roku ponownie ruszamy do Chorwacji!

 

Zamieszkamy w surferskiej bazie na południu Chorwacji, a dokładniej pomiędzy Splitem, a Dubrownikiem, na przeciwko półwyspu Pelješac. Miejsce jest niezwykłe z wielu względów. Jest porzucone pośrodku pól mandarynek i pomarańczy, sąsiadujące z długą piaszczystą plażą. Jest to miejsce mało turystyczne, znacznie różniące się od zatłoczonych Chorwackich kurortów. Do naszej części kempingu nie będą mieć dostępu osoby z zewnątrz.

 

Co będziemy robić? Czytajcie dalej!

Wakacje z dziećmi w Chorwacji

» KIEDY WYJEŻDŻAMY?

» GDZIE BĘDZIEMY MIESZKAĆ?

Po raz kolejny zamieszkamy w SURFFLOW – polsko-chorwackiej bazie na południu Chorwacji, a dokładniej pomiędzy Splitem, a Dubrownikiem, na przeciwko półwyspu Pelješac. 

 

Zamieszkamy w namiotach składających się z 2 sypialni, przedsionka i wyposażenia w postaci materacy piankowych, kocy, poduszek, regału na rzeczy, oświetlenia, elektryczności, stołu i krzeseł. Oprócz namiotów, w których będziemy spać, do naszej dyspozycji będą wspólne łazienki, zadaszone miejsce do spożywania posiłków, miejsce do wypoczynku z pufami i hamakami, oraz rozbudowane zaplecze ze sprzętem windsurfingowym oraz innym sprzętem sportowym.

 

Miejsce jest niezwykłe z wielu względów. Jest porzucone pośrodku pól mandarynek i drzewek oliwnych, sąsiadujące z długą piaszczystą plażą (Znalezienie piaszczystej plaży w Chorwacji zajęło mi dokładnie 25 lat! ;)). Jest to miejsce mało turystyczne, znacznie różniące się od zatłoczonych Chorwackich kurortów. Do naszej części kempingu nie mają dostępu osoby z zewnątrz.

 

» CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

Ohanowe wyjazdy to odpoczynek od gotowania, także polsko-chorwacka ekipa zadba o nas szykując posiłki oparte na lokalnych i sezonowych produktach.

 

Dzień rozpoczniemy od energetycznego śniadania, po wysiłku na desce posilimy się pożywną zupą, a zgodnie ze śródziemnomorskim obyczajem do obiadokolacji zasiądziemy późnym popołudniemBędzie smacznie i zdrowo!

 

A wszystko to na świeżym powietrzu w zacienionej chill out’owej przestrzeni… 

 

Posiłki będą przygotowywane w opcji tradycyjnej, bądź wegetariańskiej. Dodatkowo pomiędzy posiłkami będzie dostęp do wody, kawy i herbaty.

» CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

My dorośli będziemy zmagać się z wiatrem, szkolić się i doskonalić technikę pływania na windsurfingu pod okiem surfflow’owych instruktorów. A popołudniami rozegramy mecz siatkówki plażowej, rozciągniemy się na matach podczas zajęć jogi, zrelaksujemy na tarasie albo będziemy patrzeć bez końca na bezkresne Adriatyckie Morze.

 

 

SZKOLENIE WINDSURFINGOWE DLA DOROSŁYCH

 

Podczas wyjazdu możecie wziąć udział w szkoleniu windsurfing’owym, które poprowadzą zamieszkujący bazę polscy instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. Szkolenie będzie się odbywać w grupach 4-8 osobowych, w zależności od ilości chętnych i poziomu zaawansowania. Do naszej dyspozycji będzie sprzęt, dzięki któremu windsurfing staje się sportem łatwym, dostępnym dla każdego i przede wszystkim przyjemnym! W szkoleniu mogą wziąć udział zarówno osoby zaawansowane, jaki i stawiający pierwsze kroki na desce z żaglem.

 

W ramach kursu macie zapewnione 10h szkolenia z instruktorem oraz 2h samodzielnego pływania. Ponieważ windsurfing jest sportem wykorzystującym siły natury, godziny szkolenia będą dostosowywane do warunków panujących danego dnia. Cały sprzęt potrzebny do nauki jest przez nas zapewniony.

 

surfflow Ohana

 

Istnieje możliwość zapisania na szkolenie również dzieci. Jeśli jesteś zainteresowana/-y taką opcją, daj znać przy rezerwacji. W zależności od ilości chętnych i wieku dzieci utworzymy małe grupy lub zaproponujemy szkolenie indywidualne. Koszt szkolenia dla dzieci to 120 EUR/10h.

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI

 

W czasie zajęć dla dorosłych dzieci będą świetnie się bawić w gronie innych dzieci. Stawiamy na edukację poprzez zabawę i angażowanie najmłodszych w aktywne sposoby poznawania siebie i otaczającego je świata. Proponujemy zajęcia zaplanowane, z dużym marginesem na inwencję własną dzieci.

 

Plaża i przyroda to naszym zdaniem najlepszy plac zabaw. Uważnie obcując z przyrodą i bawiąc się na świeżym powietrzu, przeprowadzimy mnóstwo eksperymentów, by poznać sekrety natury. Zdobytą wiedzę z pewnością wykorzystamy podczas szalonych dni, które spędzimy razem na zabawie i odpoczynku. Zajęcia będą różnorodne i dopasowane do zainteresowań i wieku dzieci. Podczas zajęć ruchowych dla dzieci, zabaw tanecznych i gier sportowych dzieci będą mogły się wyszaleć, wyzwolić drzemiącą w nich twórczą energię, a także ośmielić do przeżywania nowych doświadczeń. W skrócie: dużo ruchu, muzyki, zabawy, głośnego śmiechu i szaleństw, by na koniec dnia wyciszyć się i zrelaksować.

 

Nie zabieramy ze sobą zabawek, ale wśród rzeczy, które zabierzemy ze sobą, znajdą się piłki, sprzęt sportowy, książki i gry na spokojne chwile, materiały plastyczne, tkaniny, dużo papieru i wiele, wiele innych. Wspólnie znajdziemy patyki, kamienie, poszukamy plażowych skarbów, muszli, pobiegamy po piasku i będziemy dobrze się bawić.

 

A gdy potrzeby obu stron zostaną zaspokojone, czas na bycie razem i tworzenie wspólnych wspomnień, które zostaną z nami już na zawsze!

 

Wakacje z dziećmi w Chorwacji

 

WSPÓLNA WYCIECZKA NA DESKACH SUP 

 

Jednego dnia zamienimy deski z żaglem na deski SUP i pod opieką lokalnego przewodnika, całymi rodzinami wyruszymy odkrywać kompleks Bacińskich jezior. A w miejscu do którego dotrzemy urządzimy pyszny piknik! :)

 

WIELKIE CHORWACKIE GOTOWANIE

 

Jednego dnia przejmiemy kulinarną pałeczkę i pod okiem miejscowej kucharki/kucharza przyrządzimy wspólnie potrawy typowe dla chorwackiej kuchni.

 

CO POMIĘDZY ZAJĘCIAMI?

 

Tak naprawdę zależy to od Waszych preferencji :) Uważamy, że każdy ma swój sposób, w jaki wypoczywa najlepiej, my jedynie damy Wam różne propozycje, z których możecie skorzystać. Wypoczynek na plaży, snorkelling, eksploracja okolicy, wypad do pięknego Mostaru czy na pobliskie skałki, a wieczorami relaks przy gitarze czy plenerowe kino. 

Zarówno my, jak i gospodarze bazy, służymy pomocą i podpowiemy, co jeszcze możecie robić w bazie i okolicy.

 1

DZIEŃ 1 (sobota)

Od godz. 15:00 przyjazd i zakwaterowanie, możliwość zjedzenia zupy
17:00-19:00 spotkanie powitalne & organizacyjne
19:30 pierwsza wspólna obiadokolacja

2

DZIEŃ 2-7 (niedziela-piątek)

09:00 śniadanie
11:00 – 13:00 zajęcia windsurfing’u*

11:00 – 13:00 zajęcia dla dzieci

14:00 zupa

14:30 – 17:00 czas wolny

17:00 – 18:30 zajęcia windsurfing’u, zajęcia dla dzieci, turnieje sportowe, mecze siatkówki

18:30 obiadokolacja

20:00 wieczorny chill out, a w niektóre dni zaplanowane atrakcje jak np. wieczorne kino na wielkim ekranie, wspólne gotowanie czy wyjście do Beach bar’u :)

* godziny zajęć mogą ulegać zmianom w zależności od warunków pogodowych

** w wybrane dni odbędą się zajęcia jogi

3

DZIEŃ 8 (sobota)

9:00 śniadanie

do godz. 11:00 opuszczenie namiotów i pożegnanie

» LOKALNE ATRAKCJE

Baza Surfflow, choć ukryta pomiędzy polami mandarynek, a zatoką morza Adriatyckiego, znajduje się w samym centrum popularnych atrakcji regionu. Jeżeli jesteście typami lubiącymi zwiedzanie to po zejściu z deski możecie wyruszyć do takich miejsc jak:

 

>> Trogir (170km od bazy)

>> Split (140km od bazy)

>> Omiś (90km od bazy, możliwość spływów rzecznych)
>> Riwiera Makarska (bardzo wiele turystycznych miejscowości z
masą atrakcji, m.in parasailing)
>> Ston (55km od bazy, znajduje się tam największy w Europie mur obronny)
>> Półwysep Pelješac (80km od bazy, Orebić, wyspa Korčula)
>> Dubrownik (100km od bazy)

 

Niedaleko też do granicy z Bośnią i Hercegowiną, w której warte odwiedzenia są:

 

>> Wodospady Kravica (40km od bazy)
>> Mostar (70 km od bazy, przepiękne zabytkowe miasto tureckie)
>> Medjugorje (40km od bazy)

 

» KTO O WAS ZADBA

>> ja, czyli Daria, z rodziną – organizatorka i opiekunka wyjazdu :)
Na co dzień jeżdżę po Polsce i odwiedzam najodleglejsze jej zakamarki. Odkrywam klimatyczne miejsca, w których każda chwila staje się niezapomnianą. Zafascynowana ludźmi – tych najfajniejszych zapraszam do współtworzenia wyjazdów. Uwielbiam spędzać czas aktywnie i na powietrzu, czym wraz z mężem zarażamy naszych synów, lat 6 i 8. Chorwacja to kraj, który odwiedzałam co roku z rodzicami będąc małą dziewczynką, i do którego wracam zawsze z ogromną radością. Moja miłość do tego kraju zaprowadziła mnie na filologię chorwacką, która pozwoliła mi lepiej zrozumieć Bałkany i pokochać jeszcze mocniej :)

 

>> Alicja Sołtysiak – pedagożka, animatorka i instruktorka jogi dla dzieci. Koordynatorka warsztatów edukacyjno-artystycznych dla szkół i przedszkoli. Współtwórczyni Projektu Ferajna, stworzonego z myślą o rozwijaniu pasji i zainteresowań dzieci, stawiającego na edukację przez zabawę i angażowanie dzieci w różnym wieku w aktywne sposoby poznawania siebie i otaczającego je świata. Na co dzień łączy zawód z pasją prowadząc warsztaty z umiejętności społecznych dla młodzieży z poznańskich szkół – jest autorką scenariuszy zajęć psychopedagogicznych dla dzieci i w różnym wieku.  Zachęca uczestników zajęć do nowych form ruchu i uważnego życia . Współpracuje z fundacjami których działania skierowane są do dzieci.

gdzienawakacjezdziecmi>> Martyna Lisiecka – charyzmatyczna wychowawczyni wypoczynku i półkolonii dla dzieci – kreatywna animatorka Projektu Ferajna. Uwielbia zabawę na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe i gry terenowe. Na co dzień spełnia się jako asystentka stomatologiczna w gabinecie poznańskiej Wróżki Zębuszki – dba o dobre samopoczucie dzieci od momentu przekroczenia progu gabinetu. Dzięki swojemu podejściu obniża ich lęk i sprawia, że wizyta staje się dla dziecka ciekawą przygodą.

 

Alicja i Martyna tworzą zgrany, uwielbiany przez dzieciaki duet. Swoją postawą pokazują dzieciom, że w zgranej ferajnie przyjaciół można więcej!  ?

 

>> Beata i Ivan – gospodarze chorwackiej bazy, uczestnicy pierwszego Ohanowego wyjazdu :)

 

Beata to kobieta petarda, którą pasja i miłość do windsurfingu zaprowadziła do Chorwacji, i miejsca, które od wiosny do jesieni stwarza do tego sportu idealne warunki. Wraz ze swoją ekipą instruktorów poprowadzi dla nas szkolenie i zadba o to, by niczego nam nie brakowało. Mąż Beaty – Ivan specjalizuje się również w deskach, ale SUP :) Jednego dnia zabierze nas na wycieczkę do swojego ulubionego miejsca, oczywiście na SUP-ach :)

» CENA WYJAZDU

  • Cena za osobę
    2470zł/ osobę >12 roku życia z kursem windsurfingu; 1880zł/ osobę >12 roku życia bez kursu
  • Cena za dziecko
    1670zł/ dziecko w wieku 4-12 lat, 1290zł/ dziecko w wieku 2-4 lata, 390zł dziecko do 2 roku życia

Dodatkowe informacje

 

 

CENA OBEJMUJE:

 

7 noclegów w bazie Surfflow w wyposażonych w materace, regał i oświetlenie namiotach (ul. Przinovac 22, 20-345 Opuzen, Chorwacja)

3 różnorodne posiłki dziennie: śniadanie, zupa, obiadokolacja (łącznie 7 śniadań, 6 zup, 7 obiadokolacji),

kurs windsurfing’u 10h+ 2h indywidualnego pływania (opcja z kursem)
zajęcia dla dzieci od 4 roku życia (2x dziennie)
zajęcia jogi x3

kilkugodzinną wycieczkę na deskach SUP po Jeziorach Bacińskich

lekcja wspólnego gotowania
wieczorne kino dla małych i dużych

ubezpieczenie do 20 tys. EUR

opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Ohanowy upominek

stałą opiekę organizatora i pomoc w organizacji wycieczek po okolicy

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

dojazdu na miejsce pobytu oraz powrotu

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż.

 

Osoby, które zdecydują się na 2 tygodnie otrzymają zniżkę w wysokości 100zł/osoba dorosła, 50zł/ dziecko.

ZAPISY: 

By zarezerwować miejsce na wyjeździe napisz do mnie: biuro@ohanatravel.pl, zadzwoń: +48 605 158 558 lub wypełnij formularz rezerwacji.

Wyjazd dostępny także w terminie: 06-13.08. oraz 13-20.08.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest akceptacja umowy i wpłata zadatku w wysokości 30% ceny wyjazdu. Pozostałą część kwoty należy wpłacić do 30.06.2022.

 

 

Masz pytania – zadzwoń! Chętnie odpowiem na każde z nich :)
A później DOŁĄCZ DO NASZEJ OHANY!

» GALERIA

You don't have permission to register