windsurfing w Chorwacji

WINDSURFING & JOGA W CHORWACJI

Ten kto nas zna, wie, że połączenie słońca, wody i wiatru to totalnie nasza bajka! A jeśli dołożymy do tego fajnych ludzi, pasję i góry w tle, to jest to bajka z tych najfajniejszych, co to ją można czytać bez końca! Ten kto zna mnie trochę lepiej wie, że Chorwację uwielbiam, i z tej miłości trwającej już ponad 25 lat, skończyłam hobbistycznie filologię chorwacką…ale do rzeczy. Przychodzę tu zarazić Was miłością do aktywnego odpoczynku w gronie najbliższych Wam osób!

Ohana to więcej niż RODZINNE WYJAZDY!

To styl życia, który docenia bliskość natury, stawia na odpoczynek, a także pokazuje nowe sposoby nawiązywania relacji, integracji i spędzania czasu.
DLA KOGO?

• dla chcących ODPOCZĄĆ, WYPOCZĄĆ, ZRELAKSOWAĆ SIĘ!
• dla chcących spędzić wakacje w gronie innych fajnych rodzin
• dla chcących rozpocząć lub kontynuować naukę pływania na windsurfingu
• dla lubiących relaks blisko natury!

Co będziemy robić? CZYTAJ DALEJ!

Chorwacja z dzieckiem

Co mówią o Ohana?

Wspaniała idea aktywnych rodzinnych wyjazdów i cudowna, mega profesjonalna organizacja. Świetnie się z Wami bawiliśmy, wypoczywaliśmy, czuliśmy się zaopiekowani pod każdym wzgledem. A poza tym jesteście po prostu cudownymi i uśmiechniętymi ludzmi z którymi pięknie spędza sie czas.polecamy wszystkim z całego serca i chętnie z Wami jeszcze wyruszymy na kolejne wyjazdy ? Sylwia Buczak - założycielka Sztuki dobrostanu i mama dwóch fantastycznych chłopaków
Wróciłam z córką z tygodniowych wakacji z Ohana i to był naprawdę wyjątkowy i magiczny wyjazd. Bo Daria wie, jak zadbać o wszystkich, ale się nie narzucać. Potrafi z głową zaplanować każdy dzień, ale nie zamęczyć ekipy. A do tego ze swoimi chłopakami (dużym i dwoma mniejszymi) tworzą ciepłą, rodzinną i swobodną atmosferę. Dla nas to dopiero początek przygody z Ohanowymi wyjazdami, już myślimy o kolejnych. Natalia i Hela
Kolejny wyjazd z Ohana za nami! Wakacje idealne - piękne miejsce, pyszne jedzenie, super atrakcje dla dzieci i czas dla dorosłych plus doborowe towarzystwo! Polecamy ? Dorota - mama czwórki :)
Wspaniale zorganizowany wyjazd dla rodzin z dziećmi. Dorośli joga, a maluchy kreatywna zabawa w tym czasie. Jestem wdzięczna za wspaniały czas. Jestem pewna, że to nie ostatni nasz wspólny wyjazd. Dziękujemy! Marta - mama Tymka Marta - mama Tymka
Ohana to idealna równowaga pomiędzy zorganizowaną formą podróżowania a stylem wolnym na wakacjach. Możesz mieć to wszystko! Czas wolny dla siebie, czas z dziećmi, aktywność i relaks. Zuza - mama Stasia i Meli
Kameralny wyjazd w rodzinnej atmosferze, spełnione potrzeby najmłodszych i dorosłych. Zuzia Bluszcz-Kowalska
Fantasyczny pomysł! Będę polecać wszystkim znanym mi (i nie znanym też) rodzicom. Małe dzieci są bardzo absobujące. Taki wyjazd to realizacja potrzeb wszystkich stron :-) A szczęśliwi rodzice wychowują szczęśliwe dzieci!!!! Anna Jurewicz
Fantastyczna organizatorka! Fantastyczny pomysł! Przyciągniesz fantastycznych ludzi!!! <RESPECT> Michał Rusek
Wyjątkowa, wszechstronna, różnorodna , wiarygodna i baaardzo ciekawa inicjatywa :) polecam ...i polecam polecać innym :) Anna Małgorzata
Cudowna inicjatywa! Będę mówić o Was głośno bo to coś niesamowitego! Brawo za odwagę w realizacji marzeń. Asia Gawęda

» KIEDY WYJEŻDŻAMY?

» GDZIE BĘDZIEMY MIESZKAĆ?

Zamieszkamy w SURFFLOW – windsurfurskiej bazie na południu Chorwacji, a dokładniej pomiędzy Splitem, a Dubrownikiem, na przeciwko półwyspu Pelješac.

 

Zamieszkamy w namiotach składających się z 2 sypialni, przedsionka i wyposażenia w postaci materacy piankowych, kocy, poduszek, regału na rzeczy, oświetlenia, elektryczności, stołu i krzeseł. Oprócz namiotów, w których będziemy spać, do naszej dyspozycji będą wspólne łazienki, zadaszone miejsce do spożywania posiłków, miejsce do wypoczynku z pufami i hamakami, oraz rozbudowane zaplecze ze sprzętem windsurfingowym oraz innym sprzętem sportowym.

 

Miejsce jest niezwykłe z wielu względów. Jest porzucone pośrodku pól mandarynek i drzewek oliwnych, sąsiadujące z długą piaszczystą plażą. Jest to miejsce mało turystyczne, znacznie różniące się od zatłoczonych chorwackich kurortów. Do naszej części kempingu nie mają dostępu osoby z zewnątrz.

 

Chorwacja z dzieckiem

» CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

Ohanowe wyjazdy to odpoczynek od gotowania, także polsko-chorwacka ekipa zadba o nas szykując posiłki oparte na lokalnych i sezonowych produktach.

 

Dzień rozpoczniemy od energetycznego śniadania, po wysiłku na desce posilimy się pożywną zupą, a zgodnie ze śródziemnomorskim obyczajem do obiadokolacji zasiądziemy późnym popołudniemBędzie smacznie i zdrowo!

 

Posiłki będą przygotowywane w opcji tradycyjnej, bądź wegetariańskiej. Dodatkowo pomiędzy posiłkami będzie dostęp do wody, kawy i herbaty.

» CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

Na co tylko masz ochotę! Plaża kilkanaście kroków od bazy, ciepłe morze, możliwość nurkowania, wyjścia na SUPy czy rozegrania meczu w siatkówkę plażową to tylko przykładowe możliwości. Joga na plaży, relaks na tarasie albo zachód słońca…brzmi jak wakacje marzeń? TAK!

 

SZKOLENIE WINDSURFINGOWE DLA DOROSŁYCH

 

Podczas wyjazdu możesz wziąć udział w szkoleniu windsurfingowym, które poprowadzą zamieszkujący bazę polscy instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. Szkolenie będzie się odbywać w grupach 4-8 osobowych, w zależności od ilości chętnych i poziomu zaawansowania. Do naszej dyspozycji będzie sprzęt, dzięki któremu windsurfing staje się sportem łatwym, dostępnym dla każdego i przede wszystkim przyjemnym! W szkoleniu mogą wziąć udział zarówno osoby zaawansowane, jaki i stawiający pierwsze kroki na desce z żaglem.

 

W ramach kursu będziesz mieć zapewnione 10h szkolenia z instruktorem oraz 2h samodzielnego pływania. Ponieważ windsurfing jest sportem wykorzystującym siły natury, godziny szkolenia będą dostosowywane do warunków panujących danego dnia. Cały sprzęt potrzebny do nauki będzie zapewniony przez Surfflow.

 

windsurfing w Chorwacji

 

Istnieje możliwość zapisania na szkolenie również dzieci. Zapisy odbędą się w ankiecie przed wyjazdem. W zależności od ilości chętnych i wieku dzieci utworzymy małe grupy lub zaproponujemy szkolenie indywidualne. Koszt szkolenia dla dzieci to 140 EUR/6h w grupie 3 lub 4-osobowej.

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI

 

W czasie zajęć dla dorosłych dzieci będą świetnie się bawić w gronie innych dzieci.

 

Ohanowe zajęcia to edukacja przez zabawę. To nauka współpracy w grupie, pewności siebie i przełamywania własnych słabości. Wiemy jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, także motywujemy dzieci do sportu i aktywności. 

Proponujemy zajęcia zaplanowane, z dużym marginesem na inwencję własną dzieci.

 

Plaża i przyroda to naszym zdaniem najlepszy plac zabaw. Uważnie obcując z przyrodą i bawiąc się na świeżym powietrzu, przeprowadzimy mnóstwo eksperymentów, by poznać sekrety natury. Zdobytą wiedzę z pewnością wykorzystamy podczas szalonych dni, które spędzimy razem na zabawie i odpoczynku. Zajęcia będą różnorodne i dopasowane do zainteresowań i wieku dzieci. Podczas zajęć ruchowych dla dzieci, zabaw tanecznych i gier sportowych dzieci będą mogły się wyszaleć, wyzwolić drzemiącą w nich twórczą energię, a także ośmielić do przeżywania nowych doświadczeń. W skrócie: dużo ruchu, muzyki, zabawy, głośnego śmiechu i szaleństw, by na koniec dnia wyciszyć się i zrelaksować.

 

Nie zabieramy ze sobą zabawek, ale wśród rzeczy, które zabierzemy ze sobą, znajdą się piłki, sprzęt sportowy, książki i gry na spokojne chwile, materiały plastyczne, tkaniny, dużo papieru i wiele, wiele innych. Wspólnie poszukamy plażowych skarbów, urządzimy wyścigi rzędów, i będziemy dobrze się bawić.

 

A gdy potrzeby obu stron zostaną zaspokojone, czas na bycie razem i tworzenie wspólnych wspomnień, które zostaną z Wami już na zawsze!

 

Chorwacja windsurfing

 

WIELKIE CHORWACKIE GOTOWANIE

 Jednego dnia przejmiemy kulinarną pałeczkę i pod okiem miejscowej kucharki/kucharza przyrządzimy wspólnie potrawy typowe dla chorwackiej kuchni.

 

gdzie na wakacje

 

CO POMIĘDZY ZAJĘCIAMI?

 

Tak naprawdę zależy to od Waszych preferencji :) Uważamy, że każdy ma swój sposób, w jaki wypoczywa najlepiej, my jedynie damy Wam różne propozycje, z których możecie skorzystać. Wypoczynek na plaży, snorkelling, eksploracja okolicy, wypad do Mostaru czy na pobliskie skałki, a wieczorami relaks przy gitarze czy plenerowe kino. 

 

Zarówno my, jak i gospodarze bazy, służymy pomocą i podpowiemy, co jeszcze możecie robić w bazie i okolicy.1

DZIEŃ 1 (SOBOTA)

Od godz. 15:00 przyjazd i zakwaterowanie, możliwość zjedzenia zupy
19:30 pierwsza wspólna obiadokolacja

2

DZIEŃ 2 (niedziela)

8:30 śniadanie

10:30-12:30 spotkanie powitaln0-organizacyjne & integracyjne

13:00 zupa

14:00 – 16:00 czas wolny

16:00 – 17:30 zajęcia windsurfingu dla dorosłych

16:00 – 18:00 zajęcia dla dzieci

18:30 obiadokolacja

3

DZIEŃ 3-7 (poniedziałek-piątek)

8:30 śniadanie

12:00 – 12:30 zajęcia windsurfingu*

10:30 – 12:30 zajęcia dla dzieci

13:00 zupa

14:00 – 16:30 czas wolny

16:30 – 18:30 zajęcia windsurfingu

16:30 – 18:30 zajęcia dla dzieci

18:30 obiadokolacja

20:00 wieczorny chill out, a w niektóre dni zaplanowane atrakcje jak np. wieczorne kino na wielkim ekranie, wspólne gotowanie czy wyjście do Beach bar’u :)

 

* godziny zajęć mogą ulegać zmianom w zależności od warunków pogodowych
** w wybrane dni odbędą się zajęcia jogi

4

DZIEŃ 8 (sobota)

8:30 śniadanie

do godz. 11:00 opuszczenie namiotów i pożegnanie

» LOKALNE ATRAKCJE

 

Baza Surfflow, choć ukryta pomiędzy polami mandarynek, a zatoką morza Adriatyckiego, znajduje się w samym centrum popularnych atrakcji regionu. Jeżeli jesteście typami lubiącymi zwiedzanie to po zejściu z deski możecie wyruszyć do takich miejsc jak:

 

>> Trogir (170km od bazy)

>> Split (140km od bazy)

>> Omiś (90km od bazy, możliwość spływów rzecznych)
>> Riwiera Makarska (bardzo wiele turystycznych miejscowości z
masą atrakcji, m.in parasailing)
>> Ston (55km od bazy, znajduje się tam największy w Europie mur obronny)
>> Półwysep Pelješac (80km od bazy, Orebić, wyspa Korčula)
>> Dubrownik (100km od bazy)

 

Niedaleko też do granicy z Bośnią i Hercegowiną, w której warte odwiedzenia są:

 

>> Wodospady Kravica (40km od bazy)
>> Mostar (70 km od bazy, przepiękne zabytkowe miasto tureckie)
>> Medjugorje (40km od bazy)

 

» KTO O WAS ZADBA

>> ja, czyli Daria – organizatorka i opiekunka wyjazdu. Na co dzień odkrywam klimatyczne miejsca, w których każda chwila staje się niezapomnianą. Zafascynowana ludźmi – tych najfajniejszych zapraszam do współtworzenia wyjazdów. Uwielbiam spędzać czas aktywnie i na powietrzu, czym wraz z mężem zarażamy naszych synów, lat 8 i 10.

Chorwacja to kraj, który odwiedzałam co roku z rodzicami będąc małą dziewczynką, i do którego wracam zawsze z ogromną radością. Moja miłość do tego kraju zaprowadziła mnie na filologię chorwacką, która pozwoliła mi lepiej zrozumieć Bałkany i pokochać jeszcze mocniej :)

 

>> Alicja Sołtysiak – pedagożka, animatorka i instruktorka jogi dla dzieci – na wyjeździe „szefowa” team’u, który pomoże dzieciom stworzyć zgraną ferajnę przyjaciół! 

 

Koordynatorka warsztatów edukacyjno-artystycznych dla szkół i przedszkoli. Współtwórczyni Projektu Ferajna, stworzonego z myślą o rozwijaniu pasji i zainteresowań dzieci, stawiającego na edukację przez zabawę i angażowanie dzieci w różnym wieku w aktywne sposoby poznawania siebie i otaczającego je świata. Na co dzień łączy zawód z pasją prowadząc warsztaty z umiejętności społecznych dla młodzieży z poznańskich szkół – jest autorką scenariuszy zajęć psychopedagogicznych dla dzieci i w różnym wieku.  Zachęca uczestników zajęć do nowych form ruchu i uważnego życia . Współpracuje z fundacjami których działania skierowane są do dzieci.

 

>> Beata – gospodyni chorwackiej bazy, uczestniczka pierwszego Ohanowego wyjazdu :)

 

Beata to kobieta petarda, którą pasja i miłość do windsurfingu zaprowadziła do Chorwacji, i miejsca, które od wiosny do jesieni stwarza do tego sportu idealne warunki. Wraz ze swoją ekipą instruktorów poprowadzi dla nas szkolenie i zadba o to, by niczego nam nie brakowało.

 

» CENA WYJAZDU

  • Cena za osobę
    3370zł/ osobę >12 roku życia z kursem windsurfingu 10+2h; 2290zł/ osobę >12 roku życia bez kursu
  • Cena za dziecko
    2270zł/ dziecko w wieku 4-12 lat, 1480zł/ dziecko w wieku 2-4 lata, 690zł dziecko do 2 roku życia

Dodatkowe informacje

 

 

INWESTYCJA W WYJAZD OBEJMUJE:

 

7 noclegów w bazie Surfflow w wyposażonych w materace, koce, poduszki, regał i oświetlenie namiotach (ul. Przinovac 22, 20-345 Opuzen, Chorwacja)

3 różnorodne posiłki dziennie: śniadanie, zupę, obiadokolację (łącznie 7 śniadań, 6 zup, 7 obiadokolacji)

 Kurs windsurfingu dla osób >12 roku życia 10h+ 2h indywidualnego pływania (opcja z kursem)
 Zajęcia dla dzieci od 4 do 12 roku życia (4h dziennie)
 Zajęcia jogi x3

 Wieczór wspólnego przygotowywania chorwackich potraw
 Wieczorne kino dla małych i dużych

 Ubezpieczenie NNW 15 000 zł + KR 7 000 EUR + KL 40 000 EUR

 Opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Pamiątki i upominki dla wszystkich uczestników!

 Stałą opiekę organizatora

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

dojazdu na miejsce pobytu oraz powrotu

 

FIRST MINUTE: Przy zapisie do 20 lutego przysługuje zniżka w wysokości 100zł/rezerwację. By uzyskać zniżkę należy w formularzu rezerwacji wpisać kod: OHANA2024

 

Wyjazd dostępny także w terminach: 13-20 lipca oraz 20-27 lipca 2024.


Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 30% ceny wyjazdu w przeciągu 3 dni od złożenia rezerwacji. Pozostałą część kwoty należy wpłacić do 31.05.2024.

 

Masz pytania – zadzwoń! Chętnie odpowiem na każde z nich :)
A później DOŁĄCZ DO NASZEJ OHANY!

» GALERIA

You don't have permission to register