Ohana gdzie pojechać na weekend z dzieckiem

Wakacje z dziećmi 2020

Wakacje z dziećmi w Polsce 2020 – nasze pomysły

Gdzie na wakacje z dziećmi w Polsce 2020 roku? To pytanie, które często zadajemy sobie już na początku roku, a nawet pod sam koniec poprzedniego sezonu wakacyjnego. Kiedy wiemy tylko z kim (z całą rodziną) i gdzie (gdzieś w Polsce) to tak naprawdę (!) mamy spore pole manewru w wyborze wakacyjnych miejscówek. W naszym kraju nie brakuje pięknych i świetnie przystosowanych dla rodzin z dziećmi miejsc, w których warto spędzić wakacyjny tydzień i dłużej.

Czasem również nie chodzi o to, gdzie, ale jak!

Gdzie na wakacje z dziećmi w Polsce 2020? Mamy na to kilka dobrych pomysłów! :)

Wakacje z dziećmi 2020 – od czego zacząć planowanie?

Planując wakacje z dziećmi, warto wyjść przede wszystkim od podstaw, jakim jest wiek naszych dzieci oraz nasze oczekiwania. Inne pomysły na urlop świetnie sprawdzą się w przypadku rodziców niemowlaków i małych dzieci (powiedzmy 1-3 lata), inne dla przedszkolaków, a inne dla uczniów. Dużo zależy też oczywiście od wakacyjnego budżetu i usposobienia – dla jednych ideałem jest spokój na leżaku przy basenie, dla innych wręcz przeciwnie, taki scenariusz wieje nudą i ma w sobie znamiona obłędu. Jeśli w tym roku nie wybieracie zagranicznego kurortu all inclusive, macie do przemyślenia kilka ważnych kwestii.

Wakacje z dzieciakami? Niełatwa to sprawa…

Już samo słowo wakacje ma w sobie coś z najlepszej obietnicy. Oczami wyobraźni widzimy te błogie chwile, ten przysłowiowy drink z palemką i mieniący się szmaragdem akwen – obraz zapewne zaprogramowany w naszych umysłach przez barwne reklamy i foldery biur podróży.

Kiedy jednak do słowa „wakacje” dodamy dopełnienie „z dziećmi”, obrazek przestaje być już taki sielski, jak na początku, a wyobraźnia, do tej pory łaskawa, zaczyna płatać nam figla. Biegunki, całe dnie biegania po placach zabaw i dziecięce „nudzę się” to scenariusze, które spędzają nam sen z powiek. Często wakacje z dziećmi to wypoczynek tylko dla nich – dla rodziców już nie specjalnie. Można jednak temu zapobiec!

tata z dziećmi na wakacjach

Nad morzem, nad jeziorem, a może…?

Wakacje z dziećmi w Polsce w 2020 roku? Wbrew pozorom nie musicie ograniczać się do wyboru typu: Bałtyk czy Mazury. I nie, nie dlatego że zapomnieliście o górach ;) Wakacje z dziećmi w Polsce to nie tylko akwen i górskie szlaki. I jeśli jesteście całą rodziną gotowi na jakieś urozmaicenie, to my w Ohana chętnie podeślemy Wam kilka dobrych przykładów na wyjazd inny, niż wszystkie. Gdzie na wakacje z dziećmi w Polsce? W stronę przygody!

tata z synem na żaglówce

Wakacje z dziećmi w Polsce 2020 – nasze pomysły: Zacznijcie od dobrej decyzji

Czasem nieważne gdzie, ale ważne jak. Morze, jezioro czy góry mogą być naprawdę sprawą drugorzędną, o ile wybierzemy miejsce, w którym po prostu będziemy mogli odpocząć. Jesteście zmęczeni gotowaniem? Przemyślcie wyjazd z wyżywieniem. Obawiacie się złej pogody? Wybierzcie hotel z wewnętrznym basenem czy placem zabaw. Chcecie mieć trochę czasu dla siebie? Pomyślcie o zabraniu dziadków, innych rodziców lub znalezieniu opiekunki czy dodatkowych zajęć dla dzieci, podczas których wy będziecie mogli po prostu odpocząć. Takie wakacje z dziećmi w Polsce to z pewnością bardzo dobry wybór, niezależnie od pejzażu za oknem. Szczególnie kiedy jesteście rodzicami maluchów.

na wakacjach z dziećmi

Wakacje ze zwierzakami!

Wakacje z dziećmi w Polsce to nie musi być koniecznie to jezioro i to morze. Szczególnie jeśli wyjeżdżacie tak co roku. W naszym kraju jest wiele świetnych miejsc, fantastycznych pensjonatów, stadnin i agroturystyk, gdzie dzieci mogą spędzić mnóstwo czasu ze zwierzętami, podglądać życie na wsi i szwendać się z rodzicami po lesie: bez celu, ale i bez smartfona i bez WiFi. Osły, alpaki, dojenie kóz, jazda konna – wybór jest ogromny, a taki pomysł to wakacje dla dzieci inne niż wszystkie. A i na wsi też rodzicom fajnie jest po prostu: odpocząć. Szukasz takiego miejsca w swoim województwie? Tu masz ściągawkę: klik!

w agroturystyce z dziećmi

Wakacje z dziećmi na sportowo

Czasem warto oszczędzić na hotelu i opcji all inclusive, żeby wydać oszczędności gdzieś indziej: na kurs windsurfingu, na zajęcia ze wspinaczki, na jazdę konną. Nowa pasja dla całej rodziny, sportowy wyjazd, masa dobrych emocji, nowi ludzie – to z pewnością podsumowanie każdego wyjazdu, którego celem jest nowa aktywność. Może macie jakąś sportową zajawkę, którą chcielibyście trochę odkopać? Jazdę na rowerze można przecież trenować na świetnej, międzynarodowej trasie wzdłuż morza EuroVelo, a kajakarstwo uprawiać na Mazurach.

my na zajęciach jogi dla dorosłych

Wakacje z dziećmi w Polsce 2020: Park of Poland, Energylandia i inne

Lubicie adrenalinę i Wasze najmniejsze dziecko ma przynajmniej 5 lat? Proponujemy Wam objazdówkę po największych parkach rozrywki. Wakacje z dziećmi w Polsce 2020 to z pewnością wizyta w świeżo otwartym Park of Poland – wielkim aquaparku z dużą ilością zjeżdżalni, basenów, saun i innych atrakcji. Z pewnością wystarczy na 1-2 dni zabawy. Nowościami kusi też już dobrze znana Energylandia (nowa strefa Aqualantis), a do dyspozycji mamy również Majaland. Każdy z parków mieści się obok większych miast, więc zabawę można pogodzić ze zwiedzaniem, np. Warszawy czy Krakowa.

na rollercoasterze w Energylandii

Kolonie dla rodziców z Ohaną

W Ohana uwielbiamy kreatywne zabawy z najmłodszymi, ale i realizacje naszych własnych, dorosłych pasji i marzeń. Stąd powstał pomysł na stworzenie wyjazdów, w których każdego dnia rodzice mają chwilę dla siebie i innych rodziców, a dzieci bawią się twórczo w swoim gronie, na świeżym powietrzu i pod okiem sprawdzonego opiekuna. Co robią w tym czasie dorośli? Pomysłów jest wiele: nauka gotowania, paralotnia, joga, kitesurfing. Brzmi interesująco? Spędź wakacje z dziećmi w Polsce z Ohaną – kalendarz na 2020 rok znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce Nasze wyjazdy ;)

klik!

pierwsze wakacje z dziećmi w Polsce 2020

Wakacje w innym mieście (a nawet we własnym)

Jesteśmy miłośnikami pracy u podstaw. Wierzymy i wiemy z własnego doświadczenia, że dla dzieci najważniejsza nie jest 10-metrowa zjeżdżalnia i kolejny zaliczony kierunek, ale czas spędzony z rodzicami. Taki, w którym jesteśmy tylko dla nich, w których mamy zasoby takie jak cierpliwość i uważność, kiedy nie patrzymy na zegarek czy w ekran smartfona. A to możemy zrealizować w każdym miejscu: wystarczy, że odłożymy sprawy i telefony i po prostu w 100% skupimy się na dzieciach. Możemy wyjechać do innego miasta lub poznać własne na nowo: codziennie odwiedzając nowe miejsce, gadając, jedząc lody, próbując nowych sportów, szukając dobrych kadrów do zdjęć i siedząc w bibliotece. Popołudnia i wieczory? Zorganizujcie wieczorne lekcje gotowania, noce z najważniejszymi filmami ever, przeglądajcie rodzinne zdjęcia, róbcie las w słoiku. Pomysłów jest dużo. A dzieciaki? Będą zachwycone! :)

Stary Rynek w Poznaniu
Rådhuset i Poznan

Wakacje z dziećmi w Polsce 2020? Pomysłów jest naprawdę mnóstwo! No i zdradzimy Wam sekret: w wakacjach naprawdę nie zawsze chodzi o budżet. Nie chodzi o 5* hotel. Chodzi o uważność, zero pośpiechu i nadrobienie czasu, który na co dzień przepełniony jest pracą i obowiązkami. Kiedy na co dzień jesteśmy tak bardzo na bakier z tym, co najważniejsze, warto byłoby to nadrobić: chociaż te kilka razy w roku. Najlepiej, żeby rzeczowy wyjazd spełniał swoją funkcję dla obu stron: był więc świetną zabawą dla dzieci, ale i żeby rodzice mieli co w pracy opowiadać. I do tego Was gorąco zachęcamy!

Wakacje z dzieckiem 2020?

To musi się udać! :):):)

You don't have permission to register