wakacje z dziećmi nad morzem Ohana

Wakacje z dziećmi nad morzem

Dla miłośników tradycji 

Wielu z nas lubi wracać tam, gdzie było. Do wspomnień, do tego nadmorskiego, bałtyckiego klimatu, w którym szum fal łączy się z blaskiem neonów pobliskich kebabów i sklepików „wszytsko za 5zł”. Są tacy, którzy raz w roku odpuszczają sobie i swoim dzieciom. Dzieciom, które oblepione cukrem po łokcie bawią się świetnie na wybrzeżu, z sinymi ustami i szczęśliwymi buziami, kiedy ich rodzice odpoczywają, nie musząc za nimi biegać z marchewką i innymi zdrowymi przekąskami. Wybierając wakacje z dziećmi nad morzem nie przejmujcie się błahostkami, budujcie wspomnienia i bawcie się dobrze! 

Wakacje z dziećmi nad polskim morzem – z dala od ryb i frużelin 

Kiedy stoicie po drugiej stronie barykady, ale Bałtyk kusi Was i wzywa, nie jesteście wcale w beznadziejnej sytuacji. Nad naszym morzem coraz więcej bowiem jest miejsc ustronnych i klimatycznych (choć wciąż zbyt mało!), odpowiednio oddalonych od tego plażowego szaleństwa, w których można zorganizować pobyt inaczej. Mniej zatłoczone miejsca, fajne pensjonaty z duszą i czas z dziećmi bez pociągów/koników/autek z otworem na monety, to jest Wasza przepustka do wakacji nad polskim morzem, które wychodzą poza schemat. A jak dodacie do tego nową aktywność fizyczną (kitesurfing, jazda konna, joga?), dużo spacerów i pikników po lasach i łąkach oraz inne rodzinne aktywności to takie wakacje z dziećmi nad polskim morzem muszą się udać! 

Na wakacjach najważniejsze są emocje 

I dostępność rodziców. Dzieci mogą się naprawdę świetnie bawić i nad morzem, i w górach, i na wakacjach u babci na wsi. Wspomnienia buduje się bez wielkich i wymyślnych atrakcji. Bez tony plastikowych zabawek. Bez nie wiadomo czego. Dobra, wspólna zabawa, małe rzeczy, nowe doświadczenia, dużo śmiechu, dużo dobrej atmosfery – to jest coś, dzięki czemu dzieci bawią się naprawdę dobrze. I to jest bardzo ważna myśl dla wszystkich rodziców, którzy nie mogą sobie pozwolić na odjazdowe kolonie i wyjazdy językowe do Brazylii – to niczego nie przekreśla. Naprawdę. 

Na wakacje nad morzem z dziećmi weź: 

1. Dużo luzu i dobrego humoru.

2. Dużo ubrań na zmianę, żeby był większy dystans i mniej prania.

3. Najlepiej rodziców z innymi dziećmi, bo razem weselej. 

4. Scenariusz na zabawę w deszcz.

5. Pozwolenie na dziecięcą nudę.

6. Pozwolenie na Psi Patrol i inne bajki. Są wakacje! Dla Ciebie też.

7. Zgodę i plan na czas dla siebie i dla Was.

Pamiętaj, że choć bazą powinna być nuda i wspólnie spędzony czas, to nie znaczy, że nie możecie go urozmaicać. Wypady do lasu, pierwsza lekcja jazdy konnej, poszukiwanie bursztynów. Wakacje to przygoda!

Nie masz pomysłów lub czasu na szukanie fajnych miejsc? Przemyśl wakacje zorganizowane dla rodzin. Więcej dzieci i więcej rodziców to więcej frajdy. To sposób z dawna wypróbowany ;)


Sprawdź dokąd wyjeżdżamy jeszcze w te wakacje i DOŁĄCZ DO NAS! Klik!
Chcesz być na bieżąco z nowymi pomysłami na fajny weekend lub wakacje – dołącz do nas na fb! Klik!
You don't have permission to register